Gonty Drewniane Cena

Gonty dachowe to prostokątne deszczułki o różnych wymiarach, które wykorzystuje się do pokrycia dachu. Ich niepowtarzalny charakter sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na użycie właśnie tego materiału. Domy wykończone gontami drewnianymi są w ostatnim czasie coraz częściej spotykanym widokiem, nie tylko w górskich rejonach. Do wyrobu gontów stosuje się różnego rodzaju drewno – tradycyjny gont drewniany powstaje z drewna sosnowego, jodłowego, cedrowego, modrzewiowego, olchowego lub topolowego, a cena każdego z nich jest inna. Całość tworzywa to elementy o długości 20-60 cm, szerokości 6-20 cm i grubości 0,5-1,5 cm. 

Ułożenie solidnego pokrycia dachowego wymaga dużej precyzji i zdolności ciesielskich, zwłaszcza tam, gdzie ma on tworzyć powierzchnie zakrzywione. Profesjonalny producent gontów drewnianych zajmuje się wykonawstwem oraz montażem dachów wymagających indywidualnego docięcia wzdłuż klina. Szczelność dachu podczas opadów atmosferycznych zależy od ilości nakładanych na siebie warstw i odpowiedniemu dopasowaniu każdego elementu. Krawędzie rowków każdego elementu schnąć, zaciskają się na ostrej krawędzi sąsiedniej deszczułki, która dodatkowo uszczelnia i izoluje połączenie.

Gont drewniany - cena za m2

Wykonujemy dla Państwa pojedynczo i podwójnie kładzione, gonty świerkowe, modrzewiowe, osikowe oraz gonty łupane w korzystnych cenach. Podajemy przybliżony cennik gontów. Poniższą tabelę należy traktować poglądowo, ponieważ każdy dach jest inny i wymaga innego podejścia specjalistów.

NAZWA PRODUKTUCENA za m2
Gonty drewniane – świerkowe podwójnie kładzioneok. 140,00 zł
Gont drewniany świerkowy pojedynczo kładzionyok. 85,00 zł
Gonty modrzewiowe podwójnie kładzioneok. 160,00 zł
Gont drewniany modrzewiowy pojedynczo kładzionyok. 95,00 zł
NAZWA USŁUGICENA USŁUGI za m2
Montaż gontu drewnianego podwójnie kładzionegook. 60,00 – 80,00 zł

Od czego zależy cena gontu drewnianego?

Świadomi Państwa oczekiwań, gwarantujemy indywidualne podejście do każdego zlecenia oraz odpowiednie dostosowanie kosztów realizacji do wykonanych prac. Cena materiału może być różna w zależności od wielkości zamówienia, rodzaju, do wyboru gont osikowy, świerkowy, modrzewiowy oraz impregnacji. Dzięki uwzględnionym kwotom w tabeli mogą Państwo uzyskać przybliżony pogląd dotyczący wysokości inwestycji oraz środków niezbędnych do zakupu materiałów budowlanych, a także kosztów realizacji zamówienia na dach z gontu drewnianego.

Montaż gontów drewnianych - jak działamy?

Odpowiednie układanie gontów na dachu polega na układaniu elementów na łatach, wciskaniu ostrej krawędzi jednego we wpust drugiego i przybijaniu ich do łat. Nasza firma oferuje także profesjonalny montaż gontów drewnianych łupanych. Naszym celem jest uzyskanie dla klientów najlepszego efektu wykonywanych przez nas prac, aby pokrycie było solidne, trwałe i estetyczne. Korzystamy z materiału, którego jesteśmy bezpośrednim producentem. Nasi specjaliści przyjmują i sukcesywnie realizują zlecenia z całego kraju, a nawet za granicą. Zespół Rob-Gont, tworzą fachowcy, którzy charakteryzują się przede wszystkim dużym doświadczeniem w branży oraz pełnym zaangażowaniem w wykonywaną pracę – każda inwestycja jest dla nas priorytetowa! Dachy pokryte naszymi gontami drewnianymi są estetyczne, bezpieczne i trwałe, co potwierdza wielu zadowolonych klientów w licznych opiniach i referencjach.

Gont drewniany na dach

Łupane gonty drewniane przeżywają renesans – wracają na dachy nie tylko w regionach, gdzie były wykorzystywane przed wieloma latami, lecz także na nowe kościoły, hotele, restauracje czy budynki stylizowane na dworki w różnych częściach naszego kraju.  Producent gontów drewnianych Rob-Gont dostarcza Państwu produkt najwyższej jakości w przystępnej cenie. Wartości w tabeli należy traktować poglądowo. Ostateczna oferta za materiał, jak również montaż może odbiegać od przykładowych cen umieszczonych w tabeli. Ostateczna cena za realizację zlecenia i montaż gontu drewnianego podawana jest po zapoznaniu się z projektem oraz oczekiwaniami klienta.

Jesteśmy profesjonalną i solidną firmą wykonującą gonty drewniane, dla której najważniejsze jest zadowolenie klienta. Podczas realizacji zamówienia dbamy, aby każdy szczegół został dopięty na ostatni guzik a klient otrzymał piękny i solidny gont na dach. Montaż odbywa się u nas sprawnie i dokładnie, świadomi Państwa oczekiwań wykonujemy dachy z gontu, które będą wspaniałą ozdobą domów z bali i murowanego. Ten naturalny i trwały budulec sprawia, że dach wygląda wyjątkowo na tle popularnych pokryć.

Zalety drewnianych pokryć dachowych:

  • gonty łupane wykonane z drewna dobrego gatunku charakteryzuje duża wytrzymałość i odporność na działanie wiatru, mrozu, promieni słonecznych i opadów atmosferycznych.
  • gont to elegancja i ponadczasowość,
  • gonty są ekologiczne, trudnozapalne tworzywo,
  • cechuje je lekkość.

Klienci zadowoleni z naszych usług często wracają z nowymi zamówieniami na solidne gonty drewniane. Indywidualnie dostosowanie cennika, sprawia, że klient sam wybiera ile, i za co płaci. Doświadczona kadra pracowników wykonuje gonty drewniane na podstawie otrzymanego projektu, jednak w razie potrzeby i chęci zmiany szczegółów nasz specjalista pomoże Państwu wybrać najlepsze rozwiązanie i możliwie najkorzystniejszy wariant zamienny.

Zachęcamy do poznania cennika i realizacji zamówienia na dachowe gonty drewniane znanego producenta, gwarantujemy trwałość i solidne wykonanie!

4.5/5 - (15 votes)
test