DOMY Z BALI GÓRALSKIE

ROB-GONT zajmuje się budowaniem solidnych i estetycznych domów z bali pod klucz od fundamentów aż po dach! Budujemy zarówno domy z bali całoroczne jak i domki letniskowe. Indywidualnie wyceniamy każde zlecenie, które realizowane jest terminowo. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty i do kontaktu z naszymi doradcami, którzy odpowiedzą na Państwa wszystkie pytania!

Drewniane, nowoczesne domy z bali całoroczne są obecnie coraz bardziej popularne. To niemniej jednak w dalszym ciągu technologia, która nie jest zbyt rozpowszechniona w Polsce, ale domy drewniane oferowane są teraz przez coraz więcej firm. Nowoczesne konstrukcje z bali są w stanie zagwarantować ciepło, wytrzymałość i jednocześnie niskie koszty eksploatacji. Do ich budowy wykorzystywane jest najlepsze drewno, które ujawnia swoje izolacyjne właściwości zwłaszcza zimą.

W Polsce góralskie domy z bali całoroczne i domki letniskowe spotykane są w regionach górskich i podgórskich. Mimo tego coraz częściej można spotkać je również w dużych miastach. Technologia budowy przyciąga przede wszystkim oszczędnością czasu – wybudowanie domu nie zajmuje zwykle więcej niż kilka miesięcy z wykończeniem. W przypadku, gdy budowa odbywa się z wykorzystaniem prefabrykowanych materiałów, wtedy czas budowy domu w stanie surowym zwykle wynosi tylko kilka dni. Dodatkowo budowa może odbywać się także w ciągu okresu zimowego. W razie jakichkolwiek nowych pomysłów domy z bali można też znacznie łatwiej przebudować.

dom z bali

Dom z bali drewnianych

Obecnie bez problemu można wybudować drewniane, góralskie domy z bali. Dzięki zastosowaniu specjalnych warstw izolacyjnych możliwe jest odpowiednie zabezpieczenie konstrukcji przed zimnem. Dodatkowo konstrukcje są specjalnie impregnowane, dzięki temu zyskują właściwości ogniochronne i grzybobójcze.

Domy z bali to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla inwestorów ceniących niskie koszty i szybkość budowy. Profesjonalnie wykonane domy góralskie z drewna gwarantują również wytrzymałość na długie lata i świetną izolację cieplną. Połączenie funkcjonalności i trwałości z pięknym wyglądem to najważniejsze zalety wyboru domów z bali.

Domy drewniane z bali - główne zalety

 • Estetyczny wygląd i niepowtarzalny klimat.
 • Ekologiczne wykonanie.
 • Trwałość i solidność domu z bala.
 • Domy z bali zapewniają niepowtarzalny mikroklimat.
 • Dom posiada wyjątkowe właściwości akustyczne.
 • Drewno posiada właściwości termoizolacyjne.
 • Krótki czas budowy.
 • Wygodne wykończenie wnętrza.

Jak działamy?

Wykonujemy zarówno obiekty letniskowe, altany ogrodowe jak i większych rozmiarów drewniane chałupy góralskie. Jako profesjonalnie działająca firma, Rob-Gont zajmuje się tworzeniem elementów drewnianych do wykorzystania w budownictwie.

Wykonane przez nas z drewna całoroczne domy z bali okrągłych cechuje przede wszystkim wytrzymałość i estetyka. Dokładamy wszelkich starań, by prace naszej ekipy przebiegały zgodnie z wytycznymi i ustaleniami z klientem. Gwarantujemy ciepło, wytrzymałość oraz niewielkie koszty związane z eksploatacją budynku. Zdobyte przez lata pracy doświadczenie i indywidualne podejście do każdego zlecenia sprawiają, że możemy pochwalić się pozytywnymi referencjami.

Chcesz wybudować swój wymarzony dom z bali?

Jeśli posiadasz wymarzony projekt domu z bala, warto powierzyć budowę profesjonalistom i w niedługim czasie zamieszkać we własnym drewnianym budynku. Budujemy obiekty całoroczne na terenie całej Polski, a także za granicą. Zaufało nam wielu klientów indywidualnych, a także firm i instytucji, które polecają naszą firmę w licznych referencjach.

W ramach naszej działalności zapewniamy profesjonalną produkcję, malowanie i sprzedaż gontów. Nasze gonty drewniane bardzo często wykorzystywane są do pokrycia dachu budowanych przez nas domów w stylu góralskim, hoteli i innych budynków.

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

 • Wykonywana praca jest dla nas pasją.
 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie i szeroką wiedzę budowlaną.
 • Gwarantujemy najwyższą jakość i doskonałe warunki współpracy.
 • Zlecenia wykonujemy terminowo.
 • Budujemy domy z bali całoroczne i letniskowe.
 • Cennik dostosowywany zostaje indywidualnie do każdego zlecenia.

Domy z bali - przykładowe realizacje

Budynki z drewna - domy z bali

Przyjmowane inwestycje obsługujemy kompleksowo, wykonujemy solidne domy góralskie w przystępnych dla Klienta cenach. W razie potrzeby służymy fachową poradą i skutecznie rozwiązujemy problem związany z komfortowym użytkowaniem budynku. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą i poznania cennika wykonywanych prac. Firma Rob-Gont z najwyższą starannością wykona dla Państwa domy z bali całoroczne oraz letniskowe. Gwarantujemy terminowy i precyzyjny montaż domu oraz najwyższą jakość opartą na wieloletnim doświadczeniu.

Dopasowane projekty

Należy podkreślić, że domy z bali całoroczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów również z uwagi na estetykę. Na etapie projektowania istnieje możliwość dostosowania konstrukcji do własnych preferencji – od fundamentów aż po dach. Na naszej stronie znajdą Państwo przykładowe projekty domów z użytkowym poddaszem, jak i parterowe. W przypadku domów z bali możemy liczyć na unikalność i indywidualność. W przypadku zdecydowania się na gotowe domy modułowe, taki efekt byłby niemożliwy do osiągnięcia.

Doskonała izolacja

Oferujemy drewniane domy całoroczne wykonane z grubych bali, które cechują się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Budynek taki charakteryzuje się możliwością korzystania z niego latem jak i zimą. Domy z bali w stylu góralskim przez wielu uważane są za bardzo ekonomiczne zarówno w budowie, jak i w eksploatacji.

Domy góralskie z drewnianych bali oferowane przez Rob-Gont to klasyka i nowoczesność w jednym – stosujemy najlepsze materiały izolacyjne, aby konstrukcja była odpowiednio chroniona, a jej użytkowanie wiązało się z możliwie jak najmniejszymi kosztami.

Jeśli Twoim marzeniem jest niepowtarzalny i piękny dom w stylu rustykalnym lub góralskim, to nasza kompleksowa oferta domów z bali pod klucz jest właśnie dla Ciebie! Każde zlecenie traktujemy indywidualnie i z pełnym profesjonalizmem – dostosowujemy się do oczekiwań naszych klientów, aby mieć pewność, że efekty naszej pracy będą idealnie odzwierciedlały ich wymarzoną wizję.

Domy góralskie - jaka jest cena budowy?

Wiele osób zainteresowanych tego typu rozwiązaniem zastanawia się, ile kosztuje budowa domu z bali. Cennik budowy domu z bali pod klucz uzależniony jest od konkretnych prac, które zostaną podjęte podczas wykonywania zlecenia. Korzystając z naszego doświadczenia, indywidualnie wyceniamy kosz realizacji każdego przedsięwzięcia. 

Co wpływa na cenę domów z bali? Budowa domów tego typu różni się cenowo m.in. w zależności od tego, czy klient oczekuje domu w stanie surowym otwartym, zamkniętym czy “pod klucz”. Koszty budowy domu zależą także od tego, jak duża jest powierzchnia użytkowa, czy dom ma być parterowy, czy z poddaszem użytkowym, w jakiej technologii wykonany ma zostać, jaki zastosowany ma być gatunek drewna itp.

W celu uzyskania przybliżonej kwoty potrzebny jest projekt. Nasz specjalista chętnie przeanalizuje wybrane przez Państwa projekty domów z bali, ustali z Państwem niezbędne formalności związane z budową oraz zaproponuje przybliżony koszt inwestycji. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat naszej oferty domów z bali drewnianych. Już dziś spełnij swoje marzenie i wybuduj swój góralski dom!

Przykładowe projekty domów góralskich znajdziesz na stronie Projekty domów z bali

Budowane przez nas domy drewniane z bali pozwalają odnaleźć spokój i równowagę, podkreślone pięknym zapachem drewna. Każdy drewniany dom jest unikalny i posiada swój charakter, który tworzy niezwykły klimat.

Zapraszamy do kontaktu i złożenia zamówienia na domy z bali!

Budowa domu

Jednym z pierwszych kroków, jakie należy podjąć zanim rozpoczniesz budowę domu, to wybór projektu. Obecnie dostępnych jest wiele gotowych rozwiązań, a osoby oczekujące czegoś więcej mogą zdecydować się na indywidualny projekt domu z bali. Najważniejsze zalety takiego wyboru to możliwość dowolnego dostosowania projektu na życzenie klienta, a także wyjątkowość i unikalność.

Wybór surowca

Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego surowca, z którego powstanie nasz wymarzony dom. Najlepsze drewno wybierane do budowy to drewno sosnowe, świerkowe, jodłowe lub modrzewiowe. Nasze domy budowane są z wykorzystaniem surowców wysokiej jakości, które charakteryzują się dobrymi parametrami oraz pięknym wyglądem.

Najważniejszymi etapami powstawania domu z bali to m.in.: budowa fundamentów, układanie konstrukcji z bali (ściany nośne), przygotowanie więźby dachowej, kominy i wentylacja, poszycie dachu, przygotowanie otworów na drzwi i okna, montaż stolarki, ścianki działowe, docieplenie domu, wykonanie kanałów pod instalację elektryczną i hydrauliczną czy wykończenie wnętrza. Więcej o budowie domu z bali przeczytać można w artykule Budowa domu z bali na naszym blogu.

Zadzwoń do nas!

  Zapytaj o ofertę

  4.4/5 - (47 votes)
  test