DOMY Z BALI GÓRALSKIE

Drewniane, nowoczesne domy z bali całoroczne są obecnie coraz bardziej popularne. To niemniej jednak w dalszym ciągu technologia, która nie jest zbyt rozpowszechniona w Polsce, ale domy drewniane oferowane są teraz przez coraz więcej firm. Nowoczesne konstrukcje z bali są w stanie zagwarantować ciepło, wytrzymałość i jednocześnie niskie koszty eksploatacji. Do ich budowy wykorzystywane jest najlepsze drewno, które ujawnia swoje izolacyjne właściwości zwłaszcza zimą.

W Polsce góralskie domy z bali całoroczne i domki letniskowe spotykane są w regionach górskich i podgórskich. Coraz częściej można spotkać je również w dużych miastach. Technologia budowy przyciąga przede wszystkim oszczędnością czasu – wybudowanie domu nie zajmuje zwykle więcej niż kilka miesięcy z wykończeniem. W przypadku, gdy budowa odbywa się z wykorzystaniem prefabrykowanych materiałów, wtedy czas budowy domu w stanie surowym zwykle wynosi tylko kilka dni. Dodatkowo budowa może odbywać się także w ciągu okresu zimowego. W razie jakichkolwiek nowych pomysłów domy z bali można też znacznie łatwiej przebudować.

Dom z bali drewnianych

Obecnie bez problemu można wybudować drewniane, góralskie domy z bali. Dzięki zastosowaniu specjalnych warstw izolacyjnych możliwe jest odpowiednie zabezpieczenie konstrukcji przed zimnem. Dodatkowo konstrukcje są specjalnie impregnowane, dzięki temu zyskują właściwości ogniochronne i grzybobójcze.

Domy z bali to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla inwestorów ceniących niskie koszty i szybkość budowy. Profesjonalnie wykonane domy góralskie z drewna gwarantują również wytrzymałość na długie lata i świetną izolację cieplną. Połączenie funkcjonalności i trwałości z pięknym wyglądem to najważniejsze zalety wyboru domów z bali.

Główne zalety budynków z bali

 • Estetyczny wygląd i niepowtarzalny klimat.
 • Ekologiczne wykonanie.
 • Trwałość i solidność domu z bala.
 • Domy z bali zapewniają niepowtarzalny mikroklimat.
 • Dom posiada wyjątkowe właściwości akustyczne.
 • Drewno posiada właściwości termoizolacyjne.
 • Krótki czas budowy.
 • Wygodne wykończenie wnętrza.

Jak działamy?

Wykonujemy zarówno obiekty letniskowe, altany ogrodowe jak i większych rozmiarów drewniane chałupy góralskie. Jako profesjonalnie działająca firma, Rob-Gont zajmuje się tworzeniem elementów drewnianych do wykorzystania w budownictwie.

W ramach naszej działalności zapewniamy profesjonalną produkcję, malowanie i sprzedaż gontów. Nasze gonty drewniane bardzo często wykorzystywane są do pokrycia dachu budowanych przez nas domów w stylu góralskim, hoteli i innych budynków.

Wykonane przez nas z drewna całoroczne domy z bali okrągłych cechuje przede wszystkim wytrzymałość i estetyka. Dokładamy wszelkich starań, by prace naszej ekipy przebiegały zgodnie z wytycznymi i ustaleniami z klientem. Gwarantujemy ciepło, wytrzymałość oraz niewielkie koszty związane z eksploatacją budynku. Zdobyte przez lata pracy doświadczenie i indywidualne podejście do każdego zlecenia sprawiają, że możemy pochwalić się pozytywnymi referencjami.

Jeśli posiadasz wymarzony projekt domu z bala, warto powierzyć budowę domu profesjonalistom. Budujemy obiekty całoroczne na terenie całej Polski, a także za granicą. Zaufało nam wielu klientów indywidualnych, a także firm i instytucji, które polecają naszą firmę w licznych referencjach.

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

 • Wykonywana praca jest dla nas pasją.
 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie i szeroką wiedzę budowlaną.
 • Gwarantujemy najwyższą jakość i doskonałe warunki współpracy.
 • Zlecenia wykonujemy terminowo.
 • Budujemy domy z bali całoroczne i letniskowe.
 • Cennik dostosowywany zostaje indywidualnie do każdego zlecenia.

Budynki z drewna - domy z bali

Przyjmowane inwestycje obsługujemy kompleksowo, wykonujemy solidne domy góralskie w przystępnych dla Klienta cenach. W razie potrzeby służymy fachową poradą i skutecznie rozwiązujemy problem związany z komfortowym użytkowaniem budynku. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą i poznania cennika wykonywanych prac. Firma Rob-Gont z najwyższą starannością wykona dla Państwa domy z bali całoroczne oraz letniskowe. Gwarantujemy terminowe i precyzyjne wykonywanie prac oraz najwyższą jakość opartą na wieloletnim doświadczeniu.

Należy podkreślić, że domy z bali całoroczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów również z uwagi na estetykę. Na etapie projektowania istnieje możliwość dostosowania domu z bali do własnych preferencji – od fundamentów aż po dach. W przypadku domów z bali możemy liczyć na unikalność i indywidualność. W przypadku zdecydowania się na gotowe domy modułowe, taki efekt byłby niemożliwy do osiągnięcia.

Doskonała izolacja

Oferujemy drewniane domy całoroczne wykonane z grubych bali, które cechują się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Budynek taki charakteryzuje się możliwością korzystania z niego latem jak i zimą. Domy z bali w stylu góralskim przez wielu uważane są za bardzo ekonomiczne zarówno w budowie, jak i w eksploatacji.

Domy góralskie z drewnianych bali oferowane przez Rob-Gont to klasyka i nowoczesność w jednym – stosujemy najlepsze materiały izolacyjne, aby konstrukcja była odpowiednio chroniona, a jej użytkowanie wiązało się z możliwie jak najmniejszymi kosztami.

Jeśli Twoim marzeniem jest niepowtarzalny i piękny dom w stylu rustykalnym lub góralskim, to nasza kompleksowa oferta domów z bali pod klucz jest właśnie dla Ciebie! Każde zlecenie traktujemy indywidualnie i z pełnym profesjonalizmem – dostosowujemy się do oczekiwań naszych klientów, aby mieć pewność, że efekty naszej pracy będą idealnie odzwierciedlały ich wizję wymarzonego domu.

Domy góralskie cena budowy

Wiele osób zainteresowanych tego typu rozwiązaniem zastanawia się, ile kosztuje budowa domu z bali. Cennik budowy domu z bali pod klucz uzależniony jest od konkretnych prac, które zostaną podjęte podczas wykonywania zlecenia. Korzystając z naszego doświadczenia, indywidualnie wyceniamy kosz realizacji każdego przedsięwzięcia. 

Co wpływa na cenę domów z bali? Budowa domów tego typu różni się cenowo m.in. w zależności od tego, czy klient oczekuje domu w stanie surowym otwartym, zamkniętym czy „pod klucz”. Koszty budowy domu zależą także od tego, jak duża jest powierzchnia użytkowa, czy dom ma być parterowy, czy z poddaszem użytkowym, w jakiej technologii wykonany ma zostać, jaki zastosowany ma być gatunek drewna itp.

W celu uzyskania przybliżonej kwoty potrzebny jest projekt. Nasz specjalista przeanalizuje projekt, doradzi, ustali z Państwem niezbędne formalności związane z budową oraz zaproponuje przybliżony koszt inwestycji. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat naszej oferty domów z bali drewnianych. Już dziś spełnij swoje marzenie i wybuduj swój góralski dom!

Przykładowe projekty domów góralskich znajdziesz na stronie Projekty domów z bali

Budowane przez nas domy drewniane z bali pozwalają odnaleźć spokój i równowagę, podkreślone pięknym zapachem drewna. Każdy drewniany dom jest unikalny i posiada swój charakter, który tworzy niezwykły klimat.

Zapraszamy do kontaktu i złożenia zamówienia na domy z bali!

Budowa domu

Jednym z pierwszych kroków, jakie należy podjąć przed rozpoczęciem budowy domu to wybór projektu. Obecnie dostępnych jest wiele gotowych rozwiązań, a osoby oczekujące czegoś więcej mogą zdecydować się na indywidualny projekt domu z bali. Najważniejsze zalety takiego wyboru to możliwość dowolnego dostosowania projektu na życzenie klienta, a także wyjątkowość i unikalność.

Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego surowca, z którego powstanie nasz wymarzony dom. Najlepsze drewno wybierane do budowy to drewno sosnowe, świerkowe, jodłowe lub modrzewiowe. Nasze domy budowane są z wykorzystaniem surowców wysokiej jakości, które charakteryzują się dobrymi parametrami oraz pięknym wyglądem.

Najważniejszymi etapami powstawania domu z bali to m.in.: budowa fundamentów, układanie konstrukcji z bali (ściany nośne), przygotowanie więźby dachowej, kominy i wentylacja, poszycie dachu, przygotowanie otworów na drzwi i okna, montaż stolarki, ścianki działowe, docieplenie domu, wykonanie kanałów pod instalację elektryczną i hydrauliczną czy wykończenie wnętrza. Więcej o budowie domu z bali przeczytać można w artykule Budowa domu z bali na naszym blogu.

  Zapytaj o ofertę