Gonty łupane

Czym są gonty drewniane łupane?

gonty drewniane

Gont łupany to materiał służący do wykonywania pokryć dachowych. Gont to rodzaj deski, która jest spreparowana w specjalny sposób. Przekrój deski jest podobny do klina. Deski przygotowane są w ten sposób, żeby mogły być ze sobą łączone. Dzięki odpowiedniemu połączeniu gontów drewnianych powstaje niezwykle ekskluzywne pokrycie dachowe. Łupane gonty na dachu stanowią nie tylko efektowne, ale również bardzo wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne pokrycie dachowe, które może przetrwać wiele lat.

Czy pokrycia z gontu są wytrzymałe?

Pokrycia dachowe wykonane z gontów łupanych są bardzo wytrzymałe. Dach pokryty tym materiałem może przetrwać setki lat, o czym świadczą zachowane do dzisiaj pokrycia niektórych kościołów w Polsce. Najstarsze pokrycie dachowe z gontu drewnianego, które zachowało się do dzisiaj, pochodzi z XV wieku.

Z jakiego drzewa wytwarzamy gonty drewniane?

Do produkcji gontów łupanych wykorzystujemy najczęściej drzewa iglaste. Firma ROB-GONT oferuje między innymi:

  • gonty świerkowe
  • łupane gonty modrzewiowe
  • gont osikowy

Oferujemy gont łupany najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach.

Gont drewniany łupany - cena

Ceny gontów drewnianych zależą od wielu czynników. Zapraszamy Państwa do skontaktowania się z nami telefonicznie lub mailowo, aby otrzymać szczegółowe informacje dotyczące cen gontów łupanych. Zapewniamy, że nasza oferta jest konkurencyjna, a cena bardzo atrakcyjna. Opublikowaliśmy także przybliżony cennik gontów drewnianych.

Gonty łupane - montaż

Firma ROB-GONT oferuje nie tylko produkcję, ale również montaż gontów drewnianych. Posiadamy zespół fachowców, którzy mają ogromne doświadczenie zarówno w produkcji jak również montażu pokryć dachowych. Można więc powiedzieć, że nasza oferta jest kompleksowa. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą gontów drewnianych.

Tradycyjne łupane gonty drewniane

Nasza firma od wielu lat zajmuje się produkcją i montażem wysokiej jakości pokryć dachowych z drewna. Gonty drewniane ROB-GONT zyskały uznanie wielu naszych klientów nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie gontów drewnianych, a zwłaszcza tradycyjnego gontu łupanego, który produkowany jest przez nas od lat tymi samymi metodami. Najpopularniejszym produktem jest gont modrzewiowy, lecz drewno z innych drzew iglastych, takich jak np. świerk cieszy się również uznaniem wielu klientów. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo również domy z bali całoroczne, więźby dachowe, altany czy elewacje drewniane.

W naszym portfolio mamy wiele różnych realizacji – od prac na zabytkowych budynkach po krycie gontem domu czy restauracji, czy hoteli. Nasz zespół specjalistów jest w stanie podjąć się realizacji nawet najbardziej skomplikowanych zleceń, które wymagają dużego doświadczenia i fachowej wiedzy.

Gonty łupane mogą zostać zabezpieczone przy użyciu specjalnego impregnatu, który dodatkowo zapewnia im dodatkową odporność na negatywne czynniki atmosferyczne, a także chroni przed ogniem. Nasze gonty zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną, przy okazji zapewniając szczelność i atrakcyjny wygląd. Postaw na najwyższej jakości gonty drewniane z drewna modrzewiowego, świerokowego lub osikowego, które produkowane są przez firmę z wieloletnim doświadczeniem.

Zadzwoń do nas!

    Zapytaj o ofertę

    4.7/5 - (13 votes)
    test