Gonty łupane

gonty drewniane

Co to jest gont drewniany łupany?

Jest to materiał służący do wykonywania pokryć dachowych. Gont to rodzaj deski, która jest spreparowana w specjalny sposób. Przekrój deski jest podobny do klina. Deski przygotowane są w ten sposób, żeby mogły być ze sobą łączone. Dzięki odpowiedniemu połączeniu desek powstaje niezwykle efektowne pokrycie dachowe. Pokrycie dachu gontem łupanym stanowi nie tylko efektowne, ale również bardzo wytrzymałe pokrycie dachowe, które może przetrwać wiele lat.

Czy pokrycia z gontu są wytrzymałe?

Pokrycia dachowe wykonane z gontów łupanych są bardzo wytrzymałe. Świadczą o tym zachowane do dzisiaj pokrycia niektórych kościołów w Polsce. Najstarsze pokrycie dachowe z gontu drewnianego, które zachowało się do dzisiaj pochodzi z XV wieku.

Z jakiego drzewa wytwarza materiał?

Gonty łupane wytwarza się najczęściej z drzewa iglastego. Firma ROB-GONT oferuje między innymi:

  • świerkowe
  • modrzewiowe
  • osikowe

Oferujemy gont łupany najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach.

Jaka jest cena?

Cennik zależy od wielu czynników. W związku z tym nie przedstawiamy na stronie internetowej. Aby zapoznać się z ceną gontu. zapraszamy do skontaktowania się telefonicznie lub mailowo. Zapewniamy, że nasza oferta jest konkurencyjna, a cena bardzo atrakcyjna. Tutaj znajdziecie przybliżony cennik gontów drewnianych ROBGONT.

Atrakcyjna oferta!

Firma ROB-GONT oferuje nie tylko produkcję, ale również montaż.. Posiadamy zespół fachowców, którzy mają ogromne doświadczenie zarówno w produkcji jak również montażu pokryć dachowych. Można więc powiedzieć, że nasza oferta jest kompleksowa. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty firmy.

    Zapytaj o ofertę